Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi. Muretsemine võib tekitada stressi, ärevust ja isegi füüsilisi vaevusi. Kui me pidevalt muretseme, hakkab meie keha tootma stressihormoone, mis võivad pikemas perspektiivis kahjustada meie immuunsüsteemi ja üldist tervist. Muretsemine võib viia unetuse, kõrge vererõhu ja südamehaigusteni. Siiski on muretsemine õnneks vaid üks viis, kuidas me kasutame oma kujutlusvõimet. See on viis, kuidas me oma mõtetega loome negatiivseid stsenaariume ja ootusi, mis sageli ei vasta tegelikkusele.

Aga mis juhtuks, kui suunaksime selle kujutlusvõime positiivsete asjade loomiseks? Kujutle hetkeks, kuidas sinu elu muutuks, kui kasutaksid sama energiat ja vaimset ressurssi, mis praegu kulub muretsemisele, hoopis positiivsete stsenaariumite loomiseks. Mis juhtuks, kui sa visualiseeriksid oma eesmärkide saavutamist ja edukat tulevikku? Kujutle, kuidas su elu paraneks, kui suudaksid näha lahendusi seal, kus varem nägid probleeme, ja võimalusi seal, kus varem nägid takistusi.

Kujutlusvõime jõud

Meie kujutlusvõime on võimas tööriist, mis suudab luua reaalsuse nii heas kui halvas mõttes. Kui kasutame oma kujutlusvõimet muretsemiseks, loome negatiivseid stsenaariume, mis sageli ei vasta tegelikkusele. Kujutlusvõime ei tunne piire ja selle abil suudame luua erinevaid stsenaariume, nii positiivseid, neutraalseid, kui ka negatiivseid. Valik on sinu enda kätes.

Muretsemise mõju

Muretsemine ei ole lihtsalt ajutine emotsionaalne seisund; see võib kujuneda krooniliseks harjumuseks. Kui see on su harjumuseks, siis on see ka sinu identiteediks, sest oled nii valinud. Krooniline muretsemine võib põhjustada unetust, seedimisprobleeme ja isegi südame-veresoonkonna haigusi. Psühholoogiliselt võib see viia ärevushäirete ja depressioonini.

Positiivne fookus

Selle asemel, et keskenduda negatiivsetele võimalustele, proovi suunata oma kujutlusvõime positiivsete stsenaariumite loomiseks. Kujutle, kuidas asjad lähevad hästi, kuidas lahendused ilmnevad ja kuidas sa saavutad oma eesmärgid.

Kasuta positiivseid kinnitusi, et tugevdada oma positiivset mõtlemist. Näiteks: “Ma olen rahulik ja enesekindel.” “Ma usun, et kõik läheb hästi.” Positiivsed kinnitused aitavad ümber programmeerida alateadvust ja luua positiivsemat mõtteviisi.

Teadlik mõtlemine

Kui märkad, et hakkad muretsema, peatu ja küsi endalt: “Kas see on tõesti midagi, mida ma tahan luua?” Suuna oma mõtted teadlikult sellele, mida tahad luua ja kes olla.

Harjutus: Positiivse visualiseerimise tehnika

  1. Leia vaikne koht, kus saad keskenduda ja rahulikult istuda.
  2. Sule silmad ja võta mõned sügavad hingetõmbed.
  3. Kujuta ette olukorda, mis sind muretsema paneb, kuid selle asemel, et näha probleeme, kujuta ette, kuidas kõik laheneb parimal võimalikul viisil.
  4. Tunneta positiivseid emotsioone, mis kaasnevad selle lahendusega – rõõm, kergendus, rahulolu.
  5. Korda seda harjutust regulaarselt, et tugevdada oma positiivset fookust.

 

Kokkuvõtteks kujutlusvõime osas

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi.”Selle asemel, et kasutada oma väärtuslikku kujutlusvõimet muretsemiseks, suuna see positiivsete ja toetavate stsenaariumite loomiseks. Nii saad kasutada oma mõttejõudu enda kasuks ja luua elu, mida tõeliselt soovid elada.

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Soovitatud videod ja helid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga